Odszukaj opinie o kupionej usłudze albo produkcie

przez , 07.lip.2014, w Bez kategorii

U mojej sąsiadki przez ponad miesiąc specjaliści ocieplają i tynkują mieszkanie. Tak trwa to już cały miesiąc! Ja nie wiem, co oni w ogólności robią. Co prawda kładli też gładź na ściany w mieszkaniu. Niemniej jednak to tylko cztery pokoje i kuchnia. A zajmuje im to wszystko tyle czasu. Polecana firma, która poprzednio miała robić cały remont, niestety w ostatniej chwili musiała zrezygnować, ponieważ dwóch jej pracowników natychmiast musiało wyjechać za granicę.

No i moja sąsiadka została na lodzie. Była już opracowana na remont i cały bałagan z nim związany, a tu okazuje się, że polecana firma rezygnuje. Była na początku bardzo nie najlepsza. Chciała bardzo zrobić ten remont jeszcze przed tą jesienią, ale już w to zwątpiła. Myślała, ze polecana firma przez jej wujka przyjedzie i w dwa tygodnie zrobi całą pracę. A tu takie rozczarowanie. Niemniej jednak nie poddała się i postanowiła odnaleźć nowych profesjonalistów, którzy podejmą się tej pracy. A nie było to wcale takie łatwe, bo w bardzo wielu przypadkach firmy remontowej szukać należy na kilka tygodni, a wręcz miesięcy przed pracą. Weilu w chwili obecnej wyjeżdża do pracy do Niemiec, bo tam posiadają większe pieniądze i powinno się poszukiwać bardzo długo dobrego specjalisty. Gdyby Bożena wiedziała, że nie przyjdą do niej, to znaglałaby kogoś innego. No i w chwili obecnej w ostatniej chwili udało jej się znaleźć specjalistów. Jednym z nich jest były chłopak jej córki. A zarazem mój bardzo daleki kuzyn. Pamiętam, że chodzili ze sobą ponad rok, bo widziałam jak samochód Tomka systematycznie stal wieczorami pod ichniejszym domem. Niestety rozstali się, bynajmniej tak powiedział mi mój tata. A już myślałam, że zostaniemy familią z obu stron. Bo sąsiedzi są też nasza daleką rodzina i znamy się wszak od za każdym razem. Jednakże losy potoczyły się zupełnie inaczej. A w tej chwili Jola znowu każdego dnia widuje Tomka. Pewnie jej z tym ciężko. Kiedy jestem w sklepie, to nigdy nie wiem, który produkt spośród tak wielu mam wybrać. Zdarza się, że tyczy się to nieznacznych rzeczy, błahostek, a ja i tak stoję przed półką i patrzę się w nią jak sroka w gnat. No, ale zwyczajnie nie wiem, który produkt wybrać.

W wielu wypadkach wygrywa polecana firma z reklam. Myślę wtedy, że skoro widać jej reklamę w telewizji, mediach i na ulicy, to bez wątpienia jest bardzo dobra. Chociaż kiedy wrócę do domu, to znowu się zastanawiam, czy kupiłam żeby dobre masło, proszek do prania, albo czekoladę. Jestem z natury bardzo niezdecydowaną osobą i ciężko jest mi dokonywać wręcz najprostszych wyborów. Może to niektórych śmieszy, ale tak aktualnie jest. Jeżeli już zostaje mi gdzieś polecana firma, na przykład przez moich znajomych, ludzi na ulicy, czy w telewizji, to na pewno później podczas zakupów będę się nad nią zastanawiać. A najlepiej wiarygodnym źródłem treści jest dla mnie rada moich znajomych, przyjaciół i rodziny. To na nich w zdecydowanej większości przypadków polegam i słucham ichniejszym rad. A a dodatkowo, o ile ktoś sprawdził daną rzecz mu bardzo się podobała, to nie mam wszakże wątpliwości, czy to jest dobre. No wszakże nawet jedna osoba znajomy mnie nie oszukuje i w ogromnej liczbie przypadków zachwala dobre rzeczy, a przestrzega przed tymi, które nie są godne polecenia. A z reklam tego nie dowiemy się, niestety. Trzeba zaryzykować i kupić coś.

Samemu sprawdzić. Całkiem inaczej nie przekonamy się, czy polecana firma jest, by niewątpliwie wspaniała i godna zakupu. I w dużej liczbie przypadków tak mi się zdarza. Zobaczę coś w telewizji, czy Internecie i kupuję to w sklepie. W przyszłości okazuje się, że jest całkiem inaczej. Moja łatwowierność, poza niezdecydowania, to prawdopodobnie największa wada. Chciałabym, żeby wreszcie udało mi się odmówić komuś w sklepie, gdy zachwala konkretny jogurt, kawę lub inny produkt. Nawet, jeśli nie jestem do końca przekonana.

Więcej: opinianatentemat.wordpress.com.


Odpowiedz

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza:

Nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zostaw komentarz w notce, lub skontaktuj się z nami a zajmiemy się tym.

Blogroll

Kilka bardzo polecanych stron...