Jak strój jest odpowiedni do biegania?

przez , 08.lut.2017, w Bez kategorii

Zegarek sportowy – czy ten gadżet się przydaje?
Wybór akcesoriów dla biegaczy jest ogromny. Pomiędzy nich znajdziemy rzeczy niezbędne jak odzież do biegania czy buty do biegania.

Co jednak z takimi gadżetami jak zegarek do biegania? Czy jest on potrzebny i jak wybrać najlepszy? Wszystko zależy od naszych potrzeb. Na rynku jest wiele modeli zegarków sportowych a właściwie każdy z nas ma inne potrzeby.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka
Najprostszą formą zegarka sportowego jest po prostu zegarek ze stoperem. Bardziej wyrachowane zegarki mają pulsometr i GPS. Jeżeli natomiast biegamy od czasu do czasu, rekreacyjne, funkcja stopera powinna nam wystarczyć.
Kiedy już zdecydujemy się na zakup droższego zegarka do biegania zwróćmy uwagę na kilka kluczowych cech, które wpłyną na jakość i łatwość użytkowania sprzętu. Wyświetlane cyfry powinny być bardzo duże i wyraźne. Zegarek powinien też umożliwić łatweproste podświetlenie tarczy i na tyle długie, ażeby można było odczytać wyświetlane wartości. Istotne także ażeby bateria w zegarku była wytrzymała. Nie mniej istotnym elementem jest wygoda – musimy sprawdzić, czy zegarek nie ogranicza naszych ruchów, czy nie jest za ciężki itp.
Jakie funkcje ma zegarek do biegania
Jeśli trenujemy bieganie w interwałach lub uprawiamy treningi rytmowe. Konieczna jest nam znajomość międzyczasów. Podczas biegania nie posiadamy czasu na skomplikowane obliczenia. Powinna istnieć możliwość dopasowania wyświetlanych czasów i międzyczasów w współzależności od treningu.
Zegarek do biegania ma też w znaczącej liczbie przypadków pulsometr, a także monitor serca. Przydadzą się w szczególności wówczas, gdy biegamy „na tętno”. GPS jest praktyczny dla osób trenujących w terenie. Funkcja ta powinna być kompatybilna z komputerowymi mapami, co da nam możliwość analizy trasy.
Jak widać funkcje jakie posiadają zegarki do biegania są różnorodne. Dla biegaczy to bardzo duże ułatwienie. Wybierajmy tak, aby odpowiadał naszym potrzebom.

Więcej informacji na stronie: obuwie do biegania damskie.


Komentowanie nieaktywne.

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza:

Nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zostaw komentarz w notce, lub skontaktuj się z nami a zajmiemy się tym.

Blogroll

Kilka bardzo polecanych stron...