Mandala buddyjska

przez , 26.mar.2017, w Bez kategorii

Praca z małymi dziećmi w znaczącej liczbie przypadków bywa dość skomplikowana. Ciężko odkryć im zajęcie na czas nieco dłuższy niż kilka minut tak, aby nie było to bezmyślne siedzenie przy ekranie komputera, telewizora lub telefonu.

Zabawy lalkami bądź samochodzikami mogą na chwilę zająć naszą pociechę, natomiast takie spędzanie czasu samodzielnie po dłuższej chwili staje się dość monotonne i.. nudne. Możemy również opowiadać (albo czytać) naszym dzieciom bajki. To sporo lepsze rozwiązanie niż oglądanie ichniejszym w telewizji. Innymi sposobami na spędzanie czasu są tradycyjnie zabawy takie jak: berek, ciuciubabka, chowany. W jaki inny sposób możemy zajmować się dziećmi?
Ciekawą sprawą jest tworzenie mandali. Takie działanie umożliwia rozwijać wyobraźnię naszego dziecka, śmiało można powiedzieć, że jest to kreatywna edukacja. Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, rysuje się ją na planie koła, które jest symbolem doskonałości. Najpopularniejszą formą budowy ich są gotowe wzory do kolorowania. Ichniejszym różnorodność i wybór to nieograniczone sposobności. Dla dzieci można wybierać takie, jak: muzyczne, matematyczne, czy także przyrodnicze. Inną opcją jest zbudowanie we własnym zakresie mandali. Do tego najpotrzebniejsze będą: duża kartka papieru (im większa, tym lepsza), nożyczki, należycie zatemperowany ołówek oraz cyrkiel. Rysowanie możemy zacząć lub od środka, poruszając się ku zewnętrznej stronie, albo na odwrót – od krawędzi dużego okręgu do samego jego centrum. Takie czynności pozwalają rozwijać koordynację wzrokowo – ruchową oraz sprzyjają wyciszeniu się dziecka.

Polecana strona: Mandale.


Komentowanie nieaktywne.

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza:

Nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zostaw komentarz w notce, lub skontaktuj się z nami a zajmiemy się tym.

Blogroll

Kilka bardzo polecanych stron...